اخبار برگزیده

بازی های xbox 360

بین Xbox و PS کدام را انتخاب کنم؟

ببینید، باید ملاک‌های مختلف را مد نظر قرار دهید. مثلاً کدام یک بازی‌های بیشتری دارد؟ کدام یک کیفیت گرافیکی بهتری دارد؟ کدام یک بازی‌های ارزان‌تری دارد؟ کدام یک ...؟

اما من اگر بخواهم خلاصه به شما بگویم، از نظر تعداد و قیمت بازی و کیفیت اجرای بازی‌ها این دو کنسول هیچ فرقی با هم ندارند! می‌شود گفت تمام بازی‌ها برای هر دو ارائه شده، قیمت‌ها هم در یک سطح است و کیفیت‌ها آنقدر شبیه به هم است که با چشم انسان قابل تشخیص نیست. یعنی هر دو آنقدر عالی هستند که شما احساس می‌کنید یک فیلم سینمایی واقعی در حال پخش است و شاید ذهنتان سمت این نرود که بخواهید آن‌ها را مقایسه کنید!

اما خوب، Xbox کجا و PS کجا؟

Xbox، کینکت عظیم را دارد اما PS یک سنسور مسخره دارد که باید یک چیز مثل بستنی قیفی دستتان باشد تا بفهمد که شما کجا هستید!!!! به خصوص اگر شما مثل من برنامه‌نویس هستید، می‌توانید برای کینکت برنامه بنویسید. مثلاً مطلب «اولین مسابقه تنیس روی میز بین انسان و ماشین» یادتان هست؟ اینطور که می‌گویند، آن روبات با کینکت حرکات حریف را تحلیل می‌کند

از طرفی، شما اگر پلی‌استیشن بخرید، فقط یک کنسول بازی خریده‌اید اما ایکس‌باکس، یک دنیاست! شما انواع برنامه‌ها را می‌توانید روی آن اجرا کنید. البته برنامه‌هایی که در فروشگاه ایکس‌باارائه شده باشد. تصور کنید، با Skype می‌توانید مقابل تلویزیون با افراد دیگر ارتباط صوتی و تصویری برقرار کنید. با Internet Explorer می‌توانید وبگردی کنید و همانطور که در مطالب قبل گفتم، بازی‌های تحت وب را با کنسول بازی کنید:

اصلاً فقط یک جمله، برتری ایکس‌بابه پلی‌استیشن را مشخص می‌کند: برتری یک کنسول به سیستم عامل آن است. حالا شما بگویید سونی سازنده PlayStation بهتر سیستم عامل می‌سازد یا مایکروسافت که پدر سیستم عامل است!؟

شخصاً فکر می‌کنم خرید پلی‌استیشن یک ناشی‌بازی محض است!

قیمت‌ها؟

طبیعتاً قیمت‌ها کمی متفاوت است. تا این لحظه که من این مطلب را می‌نویسم، PS4 فکر می‌کنم بدون سنسور تشخیص حرکت حدود ۱.۵ میلیون تومان و Xbox One با کینکت حدود یک میلیون و ۷۰۰ هزار تومان است.

 

بین Xbox One و Xbox 360 کدام را انتخاب کنم؟

این سؤال از آن سؤالات سخت است! من شخصاً دوست دارم هر چیزی که می‌خواهم بخرم، آخرین مدل و تکنولوژی که در بازار است را بخرم. Xbox 360 برای سال ۲۰۰۵ است ده سال پیش و Xbox One برای اواخر سال ۲۰۱۳ حدوداً ۲۰۱۴، طبیعتاً خیلی فرق بین این دو است! به همین دلیل من Xbox One را خ اما خوب، دقت کنید که اگر بخواهم حکایت ایکس‌باکس‌وان را در یک جمله بگویم، این است: یا مکن با پیل‌بانان دوستی یا بنا کن خانه‌ای در خورد پیل!!

یعنی اگر آمدید سمت فیلی به نام Xbox One، باید خانه‌ای بسازید که این فیل در آن جا شود! Xbox One ممکن است مثل موریانه پول‌های شما را بخورد! فقط به برخی خرج‌های بعد از خرید این کنسول دقت کنید:

مهم‌ترین موضوع، بازی‌های این کنسول است: هر کدام به طور میانگین، ۲۰۰ هزار تومان است! تصور کنید، شما حداقل دو بازی نیاز دارید، حداقل ۴۰۰ هزار تومان پول بازی خواهید داد و مجبورید با همان بازی‌ها سر کنید!

من Xbox One Bundle Assassins را خ. باندل یعنی روی ایکس‌باکس، آن بازی هست این باندل دو نسخه از بازی اساسینز را دارد: Black Flag و Unity که Unity نسخه‌ی جدیدتر است.... فقط ۲۰۰ هزار تومان به خاطر آن بازی به هزینه ایکس‌بااضافه شد. اما خوب، اصلاً از این بازی خوشم نمی‌آید! زمانی هم که روی کامپیوتر نصب کرده بودم، چند دقیقه بازی کردم و سریعاً حذفش کردم! حالا هم حوصله بازی ش را ندارم! به نظرم یک نوع وقت تلف است! چه شد که این باندل را خ!؟ خوب، متأسفم که اعلام کنم من Xbox و iPhone6 را از دیجی‌کالا خ و این یک اشتباه بزرگ بود! بعداً فهمیدم که باندل‌های بهتر مثل Call of Duty و Fifa 15 و ... در بازار هست اما متأسفانه فروشنده‌ها هر جنسی که بازار فروش نداشته باشد را می‌دهند دیجی‌کالا با رنگ و لعاب و تبلیغات بسیار، بفروشد! من باید برای این خرید ۵ میلیونی یک سر می‌رفتم تهران با مشورت با مغازه‌دارها می‌خ. ضمن اینکه بلایی که خواهم گفت سرم نمی‌آمد

موضوع دیگر، نیاز به اینترنت بسیار پرسرعت و یک ترافیک بسیار بالاست! تصور کنید بازی‌ای که روی کنسول هست، دیسک ندارد! فقط یک کد دارد که باید به ایکس‌بابدهید و از اینترنت بازی را دانلود کنید! حجم؟ Assassins Unity حدود ۴۰ گیگابایت بود! ما با اینترنت ۱۰ مگابیت‌در‌ثانیه با پرداخت ماهی حدود ۳۵ هزار تومان شب‌ها که رایگان است زدیم دانلود، ۳ شب طول کشید تا بازی دانلود شود! چند ده گیگ هم آپدیت خود کنسول و گشت و گذار در کنسول و دانلود یکی دو بازی رایگان و ... خرج روی دستمان گذاشت یعنی حدود ۳۰ هزار تومان خرج اضافه روی خط اینترنت [دقت کنید که هر چیزی که روی کنسول می‌بینید، یعنی آن عکس‌های با کیفیت از هر بازی و ... یعنی دارید از اینترنت دانلود می‌کنید!]

ضمن اینکه برای هر کاری باید به اینترنت وصل شوید و ما که با این اینترنت بسیار پرسرعت، اعصابمان خرد شده از بس باید لاگین کنیم! یعنی در ویدئوی زیر که گشتی در سیستم عامل ایکس‌بامی‌زنم می‌بینید که نصف عمرتان صرف لاگین به اکانت Xbox Live یا همان ایمیل شما در سرویس‌های مایکروسافتی می‌شود! گاهی باید چند بار سعی کنید تا کانکت کند یا دستگاه را خاموش کنید و از برق بکشید و دوباره بزنید تا متصل شود و خلاصه کلی اتلاف وقت در این بخش! شاید به خاطر اینکه ایران هستیم و اتصال به همه سایت‌ها مثل فروشگاه اپل و فروشگاه مایکروسافت و گوگل با این نوع مشکلات همراه است

 


بازی های xbox 360

بازی های xbox 360

بازی های xbox 360

 


منبع این نوشته : منبع
آخرین جستجو شده ها